הקמת עמותה

תהליך הקמת עמותה נחשב לתהליך לא מסובך, באופן יחסי כמובן, מבחינת הבירוקרטיה הנדרשת. יחד עם זאת אין להמעיט בערכו של התהליך, ךהתייחס אליו ברצינות הראויה ולהקפיד על כלל השלבים ומילו הטפסים, באופן נכון, תוך הקפדה מירבית על כל הפרטים.

הקמת עמותה דורשת ראשית את מילוי טופס הבקשה אשר אותו לבסוף שולחים אל משרדי רשם העמותות. הטופס הגשת הבקשה תדרשו למלא פרטים כמו שאיפותי של העמותה, יעדי העמותה לטווח הקצר ולטווח הארוך, שם העמותה וכו'. בנוסף לטופס זה נדרשת כל עמותה לתקנון, בין אם תקנון סטנדרטי ובין אם תקנון ספציפי הכולל שינויים מהנוסח הסטנדרטי המקובל. בנוסף תדרשו להגיש תצהיר שבו אתם, כמקימי העמותה, תדרשו להתחייב לכהן כועד אשר נמצא בראש העמותה וכן לתת את הסכמתכם למסור כל מידע פלילי וכי אין להם כל רישום בגין עבירה אשר נושאת עימה קלון.

לצורך הקמת עמותה נדרשים לחתום על התצהיר כלל מייסדי העמותה, בנוכחותו של עורך דין. לבסוף נותר רק לשלם את האגרה ולבצע את משלוח הטפשים אל רשם העמותות.

כל עמותה, ללא יוצא דופן, מתחייבת לשלושה מוסדות אשר כוללים ועדת ביקורת שתפקידה לוודא כי העמותיה על כל מוסדותיה השונים מתנהלים באופן חוקי ותקין וכמובן בהתאם לתקנון העמותה, ועד מנהל אשר אחרכי באופן מעשי על תפקודה השוטף של העמותה וכן על המידה בכלל היעדים שציבה לעצמה העמותה ואסיפה כללית המתחייבת להתכנס, לכל הפחות, פעם אחת בשנה.

הקמת עמותה בעידן האינטרנטי

על אף שכיום ניתן לבתע כמעט כל דבר באמצעות האינטנרט, ובתוך כך גם את מרבית שלביה של הקמת עמותה, מומלץ בחום כי תסתייעו בגורם מקצוע המתמחה בתחום ויוכל להקל עליכם את התהליך, לזרז אותו ולסייע לעמותה לפעול תוך מינימום הגבלות בירוקרטיות. לצערנו, לא מעט מקימי עמותו נתקלים בקשיים שונים ומשונים מצד רשם העמותות ולו רק בגלל ששכחו למלא משבצת בטופס הרישום, רשמו פרט לא מדוייק ושאר מיני זוטות בירוקרטיות.

הסתייעות בגורם מקצועי לצורך הקמת עמותה אינה הוצאה אם כי השקעה לטווח ארוך אשר תבטיח לכם הליך רישום זריז וקל יותר, ויגביר באופן מהותי את סיכוייכם להקים את העמותה בקלות ובמהירות המירבית.

מידע שימושי לבעלי עסקים

לפתיחת עסק חדש ויעוץ מלא השאירו את הפרטים

דילוג לתוכן