אישור תרומת סעיף 46 א

אישור תרומות סעיף 46 א' למעשה מעניק למעשה לכל תורם את היכולת לקבל זיכוי מס בגין תרומה אשר העביר לעמותה או מלכ"ר לצורך העניין. סכום התרומה שבגינו ניתן לקבל זיכוי ובתוך כך גם שיעור החזר המס משתנה מעת לעת ומומלץ לבדוק בדיוק מהם הסכומים שבהם מדובר.

שימו לב, לא כל תרומה לכל מוסד אשר לו מעוניינים לתרום, מעניקה זיכוי מס וניתן לקבלו רק כאשר התרומה מועברת אל מוסד בעל מעמד של מוסד ציבורי העומד בתקן של סעיף 46 (א) בפקודת מס הכנסה.

על מנת שמוסד יוכל לעמוד בתקן המדובר עליו לכלול לפחות שבעה חברי הנהלה שמרבית הנאמנים בו אינם מקורבים זה לזה וכי פעילות העמותה עומדת במטרות המוכרות על ידי מס ההכנסה.

מה כולל תהליך רישום עמותה העומדת בתנאי אישור תרומות סעיף 46 א'

השלב הראשון בתהליך הרישום כולל את הורדת הטפסים הרלוונטיים מאתר רשם העמותות ומילויים באופן מלא תוך הגדרה מדוייקת של שם העמותה ומטרותיה. השלב הבא הוא רישום במע"מ כמוסד ללא כוונת רווח. הצעד הבא בתור הוא פתיחתו של תיק ניכויים אצל פקיד שומה ולבסוף פניה למחלקה האחראית על תחום המלכ"רים בנציבות מס ההכנסה.

בתור עמותה חשוב מאוד להקפיד ולוודא כי אישור התרומות אכן מתקבל. קבלת אישור זה באופן טבעי מגדילה את פוטנציאל קבלת התרומות על שום זיכוי המס המשמעותי למדי שהן מעניקות מה שמעניק לתורם מצב שבו בוא מרוויח משני הכיוונים. כלומר הוא גם זוכה להעביר תרומה למוסד המועדף עליו ולבסוף הוא גם מקבל על כך זיכוי מס בהתאם לאישור תרומות סעיף 46 א.

רישום עמותה בעזרת גורם מקצועי

הדרך העדיפה ואולי יש לומר גם היעילה ביותר היא להיעזר בשירותיו של איש מקצוע בתחום אשר ילווה אתכם לכל אורכו של התהליך, מתחילתו ועד סופו. רק כך תוכלו באמת לוודא כי כל הטפסים מולאו והוגשו באופן נכון. לצערנו, גם בהקמת עמותה ההליך הבירוקרטי יודע לשלוח את ידו. מה שאומר כי גם טעות קטנה במילוי הטופס או שאלה שלא נענתה באופן מלא עלולים לגרום לאי אישורה של העמותה על ידי רשם העמותות, וליצור 'סחבת נוספת'. שיהיה בהצלחה.

מידע שימושי לבעלי עסקים

לפתיחת עסק חדש ויעוץ מלא השאירו את הפרטים

דילוג לתוכן